این عکس را همراه چند عکس دیگر من قبلا در وبلاگ گذاشته بودم ولی آنجا یکی از نفرات کاملا مشخص نبود ، بعدا آقا پیمان زحمت کشیده و عکس کامل را برایم فرستادند که مجددا در اینجا قرا می دهم ، این عکس مربوط به ظاهر آقا خلیل زاده ، مرد خوب ، همسایه خوب ، دارای خانواده خوب و محترم است که حتی بر سر اختلافات مرتعی بخاطر علیشیخی ها حدود شش ماه به زندان افتاد ، روحش شاد ویادش گرامی باد . 

جریان از این قرار بوده که در درگیری های قره آغل ( مرحومه فوزیه رحیمی و مرحومه گللر اسمعیل زاده با سنگ سر ژاندارمی را می شکنند ) و چون ژاندارم ها نمی توانستند زن ها را بگیرند ظاهر آقا را که نزدیکترین فرد به ژاندارم ها بوده دستگیر می کنند ولی بعد ها با میانجیگری بزرگان علیشیخ بویژه تلاش های جلال سلطان خان و نامه های عزت اله خان ، ظاهر آقا آزاد می شود ولی بعد از حدود 15 سال که همه چیز تمام شده و مسئله مرتع هم خاتمه یافته بود بدلایلی که من نمیدانم پرونده ظاهر آقا دوباره به جریان افتاده و ایشان به زندان می افتاد ولی چون آدم متمول و شناخته شده ای بوده در زندان خوی مسئولیت قهوه خانه زندان را به ایشان می سپارند .

فوزیه خانم ( خاله حاج سیروس سلیمانی )

گللر خانم ( مادر آقای شوقعلی قاسمی )

از راست به چپ :

مرحوم ظاهرآقا خلیل زاده - مرحوم جلال سلطان خان دهقانی - مرحوم حسن آقا اوا - مرحوم نصرت اله خان سلطانپور 

ایستاده : مرحوم منصور خان دهقانی

به روان پاک همه شان درود می فرستیم

نه باخیرسان منیم کیمین

من باخاردیم سنین کیمین

یاتاجاخسان منیم کیمین

باخاجاخلار سنین کیمین

مرحوم ,زندان ,زاده ,بوده ,جلال سلطان ,خلیل زاده منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آرلیس دو سوته خرید کن تحویل بگیر .:آراز رویــــــــد:. khoshnevisi مشاوره روانشناسی ذهن نو s15hours shop دلنوشته های من